Home

Aktualności

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA HYDROGRAFII – WHD 2021

Szanowni Państwo, W dniu 21.06.2021 r. w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Biuro Hydrograficzne MW wspólnie ze Stowarzyszeniem Hydrografów Morskich RP zorganizowało uroczyste obchody Światowego Dnia Hydrografii – WHD 2021. Tegoroczne krajowe obchody World Hydrography Day miały szczególny charakter ze względu na przypadającą 100. rocznicę utworzenia Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO). W trakcie uroczystej sesji referatowej, która odbyła się w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej, zostały zaprezentowane zadania i osiągniecia Biura Hydrograficznego MW, Urzędu Morskiego w Gdyni i Urzędu Morskiego w Szczecinie. Uczestnicy wysłuchali transmisji wystąpienia Sekretarza Generalnego IHO Pana Dr Mathiasa Jonasa oraz zapoznali się z wystąpieniami prezentującymi stuletnią historię działalności IHO, kierunkami rozwoju polskiej hydrografii morskiej oraz historią odkrycia i zbadania jednego z warków Zatoki Gdańskiej. Ze względu na ograniczenia wynikające z sytuacji epidemicznej, w pierwszej kolejności do udziału w uroczystości, zaproszone zostały te osoby ze Stowarzyszenia, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć osobistego udziału w ubiegłorocznych uroczystościach obchodów 100-lecia Polskiej Służby Hydrograficznej.

100-LECIE POLSKIEJ SŁUŻBY HYDROGRAFICZNEJ

Szanowni Państwo, Rok 2020 jest szczególnym rokiem jubileuszowym, w którym przypada setna rocznica utworzenia współczesnych struktur polskiej służby hydrograficznej, działającej w ramach Marynarki Wojennej RP i polskiej administracji morskiej. Tworzą one wspólnie Państwową Morską Służbę Hydrograficzną. Stowarzyszenie Hydrografów Morskich RP razem z Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej, Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego oraz Akademią Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, włączyło się w organizację szeregu uroczystości związanych z obchodami tego wyjątkowego  dla hydrograficznego środowiska jubileuszu. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w zaplanowanych uroczystościach jubileuszowych. https://bhmw.gov.pl/ Zarząd Stowarzyszenia Hydrografów Morskich RP oraz jego członkowie składają serdeczne podziękowanie Sponsorom, którzy wsparli naszą statutową działalność i trud współorganizacji uroczystych obchodów 100-lecia Polskiej Służby Hydrograficznej. http://www.thesta.pl

ENAMOR – Elektronika, Nawigacja i Automatyka Morska
  /stan na dzień 18 lutego 2020 r., wg kolejności udzielonego Stowarzyszeniu wsparcia/

Na stronie tej przedstawiamy ważne i użyteczne z punktu widzenia hydrografów informacje związane z działalnością i wydarzeniami hydrograficznymi. Jeżeli uważasz, że warto podzielić się informacją na temat spotkań i zjazdów (np. II Ogólnopolski Zjazd Hydrografów), wydarzeń (np. uzyskanie nowego wyposażenia pomiarowego), konferencji, seminariów, szkoleń oraz warsztatów technicznych (np. Workshop – QINSy) skontaktuj się z nami poprzez e-mail: artola74@poczta.onet.pl Po uzgodnieniu szczegółów Twoja informacja zostanie zamieszczona na naszej stronie – w dziale „Aktualności\\\”.