Plany i zamiary hydrografów z MW – przetargi.

Informujemy, że w dn. 03 kwietnia 2013 być może dojdzie do rozstrzygnięcia niezwykle ważnego dla hydrografów przetargu na dostawę 4 motorówek hydrograficznych dla służby hydrograficznej MW. 
DG, 06.03.2013
Każda z tych motorówek, z godnie z warunkami przetargu będzie wyposażona w echosondy MBES i SBES, sonar holowany, sonar opuszczany, magnetometr, pojazd ROV, system nawigacji podwodnej, SVP/CTD i systemy pozycjonowania DGPS/RTK. Motorówki te będą dwukadłubowe (katamaran) o długości kadłuba do 15m, co ma zapewnić dużą powierzchnię roboczą na pokładzie i zachowanie dobrych warunków pływania.

Mamy nadzieję, że przetarg ten zostanie rozstrzygnięty w pierwszym podejściu a hydrografowie z MW otrzymają nowoczesny sprzęt pomiarowy. O dalszych losach przetargu z pewnością poinformujemy na stronie SHM RP.

Zobacz SIWZ: http://www.iu.wp.mil.pl/userfiles/file/zamowienia_publiczne/2013/16/SIWZ.pdf

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony kolejny (drugie podejście) przetarg na dostawę 2 pojazdów AUV dla sił MW. Zasadniczo pojazdy te mają być wykorzystywane dla potrzeb operacji poszukiwania i lokalizacji obiektów mino podobnych. Jednakże ich wyposażenie jak i zadania zaplanowane do realizacji sprawią, że będą one mogły być wykorzystywane także w charakterze źródeł pozyskiwania danych hydrograficznych na potrzeby służby hydrograficznej MW.