Światowy Dzień Hydrografii 2015

WHD 2015Informujemy, że 27 czerwca 2015r. w Szczecinie odbędą się obchody Światowego Dnia Hydrografii – World Hydrography Day – WHD 2015. W tym roku tematem przewodnim ustalonym przez kraje członkowskie Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej jest: Our seas and waterways – yet to be fully charted and explored (Nasze morza i trasy żeglugowe – nadal wymagają pełnego zbadania i opracowania kartograficznego).

Temat koncentruje się na morzach, oceanach i innych szlakach żeglugowych, które pozostają wciąż niezbadane. Ma on zwrócić uwagę i zwiększyć świadomość społeczności na całym świecie, że dysponujemy obecnie dokładnymi mapami Księżyca i Marsa a nie posiadamy precyzyjnej informacji o głębokości mórz, oceanów i akwenów przybrzeżnych w wielu zakątkach naszego globu.

W tym roku obchody WHD 2015 odbędą się w na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Planowana jest Konferencja w auli Akademii Morskiej, zwiedzanie jednostek Marynarki Wojennej RP, jednostek hydrograficznych Urzędu Morskiego w Szczecinie i Akademii Morskiej oraz firm hydrograficznych a także dynamiczny pokaz jednostek i sprzętu hydrograficznego, demonstracja firm i sprzętu pomiarowego.

W imieniu Zarządu SHM RP zapraszamy Wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia do udziału w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Hydrografii.

Artur Grządziel, 12.06.2015