Znamy temat World Hydrography Day 2014 (aktualizacja 08.12.2013)

Informujemy, że tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Hydrografii w 2014 roku zaproponowanym przez Międzynarodową Organizację Hydrograficzną (IHO) prawdopodobnie będzie:
Hydrografia – to więcej niż tylko mapy morskie   / Hydrography – more then just charts
Tradycyjnie, dzień ten będzie obchodzony na całym świecie w czerwcu 2014.
DG, 05.12.2013, 08.12.2013

Zamierzamy wprowadzić następujące główne zagadnienia dotyczące tematyki obchodów WHD 2014 w Polsce:
– Nowe środki pomiarowe w pomiarach batymetrycznych i sonarowych;
– Współczesne możliwości oprogramowań hydrograficznych;
– Rola hydrografii w zabezpieczeniu prac na morzu (prace pogłębiarskie, budowa farm wiatrowych, kładzenie kabli i rurociągów, poszukiwanie i zwalczanie min);
– Elektroniczne mapy nawigacyjne i systemy ich zobrazowania;
– Wydawnictwa nautyczne – papier czy elektronika?.

{youtube}rFQ1IpkW81Y{/youtube}

Wspólnie z BHMW i być może z Urzędem Morskim w Gdyni oraz Urzędem Miasta Gdyni jako Stowarzyszenie Hydrografów Morskich RP planujemy zorganizowanie specjalnej wystawy sprzętu i osiągnięć hydrograficznych wraz z ogólnodostępnym seminarium poświęconym zagadnieniom związanym tematycznie z hasłem WHD’14. Ogólnodostępność – oznacza w tym przypadku dostęp dla osób spoza środowiska hydrografów, tj. studentów kierunków morskich, oceanograficznych i technicznych, osób zainteresowanych pracami hydrografów oraz pragnących poznać nasz warsztat pracy. Przyszłoroczny temat zaś daje szerokie możliwości zaprezentowania licznych osiągnięć, dokonań i ciekawostek hydrograficznych oraz charakteru własnych prac i działań często niekojarzonych bezpośrednio z hydrografią.

Zatem już dzisiaj zapraszamy do przygotowania się na to ciekawe wydarzenie, nie tylko w charakterze osób wizytujących, ale także jako prelegentów, wystawców i współtwórców.