"Info" z Oceanology International 2014

W tegorocznej wystawie OI2014 nie zabrakło nowości uzupełnionych już znanymi ofertami producentów.
DG, 12.03.2014

Z pewnością na uwagę zasługują:

1.       Udoskonalone rozwiązania techniczne sprzętu pozwalające na jednoczesne uzyskiwanie danych sonarowych i batymetrycznych. EdgeTech zaprezentował po raz pierwszy model 6205, zaś L3Klein HydroChart 3500. (zdjęcia przedstawiono we wcześniejszym komunikacie)

2.       Kongsberg zaprezentował nowy model pojazdu AUV o nazwie MUNIN, który być może uda się przetestować w Polsce. Wygląda na to, że jest to konstrukcja łącząca wiedzę, technologię i doświadczenie wyniesione z eksploatacji i produkcji pojazdów AUV Hugin i Hydroid. Kongsberg przedstawił także nową linię żyrokompasów wspomaganych systemem nawigacji inercyjnej (MGC R3), które tak naprawę są złożeniem MRU+INS. Ich wielkość oraz uzyskiwane dokładności pracy będą z pewnością ważnym punktem w nowych rozwiązaniach konfiguracji sprzętu pomiarowego instalowanego na małych jednostkach pomiarowych.

3.       W istotny sposób zwiększyła się ilość oferowanego sprzętu klasy AUV i ASV/UUV wyposażanego w konfiguracje zawierające między innymi takie elementy jak: SSS, INS+DVL, MBES, SVP/CTD, OAS, USBL.

Pojawił się także mały polski akcent – produkt z grupy przetworników MBES opracowany przy udziale Polaka reprezentującego firmę NORBIT, który dotyczył urządzenia wykorzystanego w realizacji projektu pomiarowego na Wiśle.

{gallery}aktualnosci/OI2014b{/gallery}