Wystawa i konferencja Oceanology International 2014

Rozpoczęła się jedna z największych i jednocześnie najciekawszych wystaw w Europie poświęconych w całości sprawom dotyczącym pomiarów na morzach i oceanach – Oceanology International 2014, zorganizowana w Londynie.
DG, 12.03.2014
Swoje stanowiska mają praktycznie wszystkie największe firmy zajmujące się produkcją sprzętu pomiarowego (sonary, MBES, SBES, AUV, ASV, SVP ) wykorzystywanego na morzu. Uczestnikom OI 2014, oprócz wystaw statycznych, podobnie jak w latach ubiegłych umożliwiono udział w pokazach dynamicznych prowadzonych z pokładu kilku jednostek pływających. Warto zaznaczyć, że absolutną przewagę mają tutaj konstrukcje wielokadłubowe – najczęściej typu katamaran.

Już pierwszy dzień wykazał, że wśród zwiedzających nie zabrakło Członków SHM RP. Może to świadczyć o tym, że hydrografowie z Polski śledzą na bieżąco postępy w technologiach pomiarowych. Wypada mieć nadzieję, że to z kolei przełoży się na dalsze utrzymanie światowego poziomu w zakresie wyposażenia sprzętowego wykorzystywanego przez polskich hydrografów. 

{gallery}aktualnosci/OI2014a{/gallery}